MABON – PODZIMNÍ ROVNODENNOST

Období podzimní rovnodennosti nás zve k tomu, abychom se podívaly, jestli máme všechny oblasti svého života v rovnováze. Jen díky balancu v životě přichází vnitřní vyrovnanost a harmonie.

Slavíme ji kolem 22. září – je to oslava druhé sklizně. Den a noc se vyrovnávají, když sklízíme a ukládáme obilí. Uctíváme tedy „rovno dennost“ – vyváženost a equilibrium v přírodě.  Ctí se harmonie mezi vnitřním a vnějším světem a pozvolný ústup sluneční energie. 

V koloběhu života pomalu ale jistě nastává doba “stáří”, kterou je však třeba oslavit, protože s ní přichází i nadhled, vnitřní moudrost a spravedlnost. 

Na polích či v zahradách stejně jako v našem životě sbíráme plody naší celoroční práce. Všude kolem nás pozorujeme hojnost, ať už v podobě plodů či námi dosažených úspěchů. Děkujme za úrodu, děkujme za bohatství, které nám bylo dáno, děkujme za vše, co nám život přináší.

ZHODNOCENÍ A PODĚKOVÁNÍ 

Podzimní rovnodennost, a tedy začátek podzimu, je vhodným časem pro zhodnocení našeho počínání. Čas, kdy je třeba se zastavit, zamyslet, nacítit na svůj vnitřní svět a poděkovat s láskou za vše, co nám bylo dáno. 

A také poděkovat samy sobě za vše, co jsme zvládly. 

Podzimní rovnodennost je také skvělým časem pro očistu. Očistu mysli – odstranění všech myšlenek, které nás brzdí, blokují, nebo dokonce zraňují. Rozejděme se s nimi, neslouží nám. 

Očistu těla od potlačených emocí, očistu srdce – od ublížení, jež narušují naší vnitřní rovnováhu.

Dny se pomalu krátí, postupně se ochlazuje, listí mění barvu a padá ze stromů. Míza těchto stromů a rostlin se nyní pohybuje směrem dolů, ke kořenům.

Máme nyní úžasnou příležitost napojit se na tuto energii přírody – pořádně si odpočinout, dobít baterky, abychom se pak mohly znovuzrodit.

RITUÁLY

Na oslavu Mabonu je dobré jít na zahradu (nebo do lesa či parku), kde můžeme poděkovat přírodě za její hojnost. Můžeme vázat různobarevné stužky na větve stromů jako symbol tohoto vděku.

Prociťme hojnost a radost ze sklizně a z našich úspěchů

Pro plný prožitek si uspořádejme rituální hostinu

O jídlo bychom se měli podělit, každý z účastníků by měl něco přinést na společný stůl. Ideálně něco, co sám uvařil, upekl, posbíral nebo udělal. 

V rámci hostiny můžeme utužit společné vztahy s přáteli a rodinou, což se před zimou velmi hodí. A také si vyprávět příběhy z léta a vzpomínky na uplynulé období světlé poloviny kola roku. 

Nezapomeňte se podělit o jídlo i se zvířaty okolo, můžeme “obětovat” něco i svým spřízněným, tzn. bohům, předkům nebo přírodním duchům, pokud s nimi pracujeme, nebo chceme navázat kontakt. 

VZKAZ BOHYNĚ ZEMĚ – MOKOŠ

„Jsem bohyně země a ve svých rukách držím rovnováhu dne i noci. Jemně šeptám a volám k sobě zvířata, která uléhají k mým nohám, aby se schoulila k zimnímu spánku. Stromy ztrácejí své listí, které přes zimu nebudou potřebovat, a zúrodňují si tak půdu pod sebou. Ze mě se vše rodí a ke mně se zase později vše navrací.

Přeji vám krásné září v souladu a vnitřní harmonii

S láskou a vděčností Pavla Galla

Její životní vášní je tanec a jóga. Vnímá je také jako své životní poslání, skrze které již více jak deset let pomáhá ostatním ženám nalézt jejich vnitřní zdroj energie, harmonii a radost v životě tak, jako ho díky pohybu našla ona. Je autorkou programu Sedm bran k tělesnému a duševnímu zdraví , eBooku Hormony v rovnováze , autorkou eBooku 2 cesty k získání životní energie skrze harmonizaci čaker a certifikovanou lektorkou Hormonální jógové terapie . Je milující matka, lektorka, průvodkyně, ale především citlivá žena s otevřeným srdcem na dlani. Více o Pavle najdete zde >>
  • eBook Hormony v rovnováze ZDARMA

    Chcete se cítit šťastné a spokojené ve svém těle? Stáhněte si můj eBook Hormony v rovnováze ZDARMA a získejte klíč ke šťastnému a zdravému životu v ženském těle - hormonální rovnováhu.

    Děkuji, že chcete pečovat o sebe celistvě a věnovat pozornost péči o svůj hormonální systém. Jsem vděčná, že jste se rozhodli právě pro můj e-book a chci vás ubezpečit, že vaše údaje jsou u mě v pořádku. Více si o tom přečtěte v dokumentu Ochrana osobních údajů. Chci se podívat, jak je o mě u Pavly postaráno.
  • Nejčtenější články