YULE – Zimní slunovrat

Přiblížila se poslední a zároveň úplně první fáze života – prostor mezi smrtí a narozením. Prázdnota, ticho, prostor… Tato doba nás učí se zastavit, naslouchat a rozjímat spolu s odpočívající přírodou.

 Nastává nejvýznamější svátek kola roku Yule – Zimní slunovrat – nejtemnější den roku, ale právě od tohoto dne zase začne světla přibývat.

Je to čas reflexe a spirituálního obrození, který nám pomáhá nalézt vlastní střed – oko bouře, oporu zevnitř. Bod, kde cítíme totální klid a jistotu. Bod, kde se můžeme uvolnit a odpočinout si. V dnešní turbulentní době jsou tyto kvality více než potřeba.

Teď máme kouzelnou příležitost si to zkusit prožít a stejně jako tichá příroda odpočívá za oknem pod tenčí či hlubší vrstvou sněhu, můžeme i my odpočívat a v tichu přemýšlet, snít, meditovat a jen tak být.

Znovuzrození boha Slunce a zjevení bohyně Danu

Yule – Zimní slunovrat oslavuje smrt a znovuzrození boha Slunce. Během Yule se nám zjevuje bohyně Danu, nejstarší a nejmoudřejší bohyně Kola roku, ve svém aspektu života a smrti. V tomto období ji vidíme jako bílou paní, nositelku moru (smrti), královnu studené temnoty, ale také jako ženu, která přivádí na svět dítě symbolizující příslib budoucnosti. Syna, který se stane jejím milencem a který jejímu království vrátí teplo a úrodu.

Čas vděčnosti a vnitřního ticha

Užijte si tento magický čas v tichu, ponoru a vděčnosti za vše, co ve svých životech máte. Pocit vděčnosti léčí a pomáhá se každý nový den probouzet s úsměvem a nadějí v lepší zítřky. Radujte se z času se svými blízkými, rozsviťte vánoční světla, svíčky a to nejen ve svých domovech, ale i ve svých srdcích.

S láskou Pavla

Její životní vášní je jóga, vedené meditace a zdravý životní styl. Vnímá je také jako své životní poslání, skrze které téměř dvacet let pomáhá ostatním bytostem nalézt jejich vnitřní zdroj energie, harmonii a radost v životě tak, jako ho díky pohybu našla ona. Je autorkou knihy Proměna a několika úspěšných on-linových programů. Je milující matka, lektorka, průvodkyně, ale především citlivá žena s otevřeným srdcem na dlani.