Krásy podzimu a oranžová meditace

23.10. 2019Pavla Rožumberská1420x

Babí léto, kdy nám během dne slunce🌞ukazuje svou sílu, ale noci a rána jsou již chladná.

A kde se vlastně název „babí léto“ vzal?
Řada znalců odvozuje pojmenování babího léta od poletujících pavučin, které připomínají šedé babské vlasy👵. Jiní zase vyvozují pojmenování babího léta od chladnějšího počasí „zestárlého“ léta.
Babí léto je rovněž obdobím dramatických změn v přírodě. Kromě toho, že dozrávají poslední plody jako ostružiny, občas ještě i maliny, jablka🍎 a hrušky🍐, ořechy, je vidět, jak se příroda chystá na zimu.
Zvěř🦌 si připravuje zásoby na zimu, vegetační období je u konce a stromy se barví do podzimních barev a začínají opadávat🍂.
Na obloze se objevují šiky stěhovavých ptáků, kteří míří za teplem na jih atd. Babí léto je jakýmsi vyvrcholením teplého období roku.
Užijme si babí léto dosyta a načerpejme co nejvíce světla🌟 a síly💪 před zimou.

Oranžový podzim🍂

Oranžová je barvou léčby citů a dokáže působit hloubkově.

Soustředěním na oranžovou barvu můžeme uvolnit svá citová traumata z minulosti, nebo staré šrámy, kterých se člověk jinak zbavuje jen obtížně.
Je to vhodná barva pro posílení imunity a k rekonvalescenci po nemoci. Vytváří motivaci a sexuální energii.

🧘‍♀️Vhodná meditace🧘‍♂️
Najděte si místo, kde se můžete nerušeně posadit, nejlépe někde v přírodním prostředí, ale meditaci můžete provádět kdekoliv, třeba i doma na své podložce.
Posaďte se do pohodlného zkříženého sedu, nebo si sedněte na židli s napřímenou páteří. Zhluboka se nadechněte a velmi pomalu vydechněte a ještě jednou hluboký nádech a výdech a putujte spolu se svým vědomím vnitřkem svého těla až dolů k sedacím kostem.

Uvědomte si jejich kontakt se zemí. Představte si, že z nich začínají vyrůstat kořeny přímo dolů do země. Rostou, sílí, větví se do všech stran a nakonec prorůstají až do oranžového zemského jádra. Z něj můžete svými kořeny začít čerpat teplou výživnou oranžovou energii až do své pánve. Do oblasti druhé tzv. sakrální čakry. Zde vám bude tato oranžová energie rotovat a zároveň probouzet a podporovat všechny orgány, které máte ve své pánvi uložené. Nechte se touto teplou jemnou energií několik minut léčit.

Namasté Kiwa

Její životní vášní je tanec a jóga. Vnímá je také jako své životní poslání, skrze které již více jak deset let pomáhá ostatním ženám nalézt jejich vnitřní zdroj energie, harmonii a radost v životě tak, jako ho díky pohybu našla ona. Je autorkou programu Sedm bran k tělesnému a duševnímu zdraví , eBooku Hormony v rovnováze , autorkou eBooku 2 cesty k získání životní energie skrze harmonizaci čaker a certifikovanou lektorkou Hormonální jógové terapie . Je milující matka, lektorka, průvodkyně, ale především citlivá žena s otevřeným srdcem na dlani. Více o Pavle najdete zde >>